Кифлички со кајмак – меки и вкусни (Видео рецепт)

Кифлички со кајмак – меки и вкусни (Видео рецепт)

Кој може да одолее на домашни кифлички со кајмак?

Состојки:

  • 500-600 гр брашно
  • 5 гр сув квасец
  • 1 лажичка шеќер
  • сол
  • 2 лажици кисела павлака
  • 1 јајце + 1 за премачкување
  • 50 мл масло
  • 150 гр кајмак
  • 250 мл топла вода
  • сусам

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text