Тегли за зимница – Најважното правило пред да почнете со правењето

Тегли за зимница – Најважното правило пред да почнете со правењето

Зимницата и слаткото се симбол на есента, а за совршени тегли има важно правило.

Теглите треба да се измијат убаво со врела вода, а потоа да се остават сами убаво да се исцедат и исушат.

Ако се бришат со крпа мора да е сосема сува, чиста и испеглана.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text