Горе крцкава кора – Ручек од неколку состојки, а прав деликатес

Горе крцкава кора – Ручек од неколку состојки, а прав деликатес

Направете вкусни рендани тиквички со сирење.

Ingredients

  • 2 тиквички
  • 2 јајца
  • 200гр. сирење
  • 100 мл. јогурт
  • малку масло и зачини

Подготовка:

  1. Се мијат, лупат и рендаат тиквичките, се цедат околу 15 минути и се ставаат зачини на нив, па се префрлаат во огноотпорен сад.
  2. Се матат јајца со ронето сирење и јогурт, се става смесата врз тиквичките.
  3. Се пече на загреана рерна на 200 степени додека убаво не порумени и фати кора.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

 

singlepost_text