Ротквици – Витамински бомби

Ротквици – Витамински бомби

Ротквиците се супер зеленчук кој е витаминска бомба.

Нискокалоричниот зеленчук помага за да имате имунитет, да работи добро стомакот, а се препорачуваат и за лицата кои имаат проблеми со олеснување.

Супер се и за проблеми со жолчката.

Делуваат позитивно и на органите за дишење.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text