Ова е тајната состојка за совршено поховано месо

Ова е тајната состојка за совршено поховано месо

Не можете да направите совршено поховано месо? Ова е рецепт за вас!Направете го најсочното поховано месо со една тајна состојка.

Кога подготвувате пилешко или мисиркино месо, пред панирање и посолување, месото потопете го во сад со млеко барем на половина час. Млекото ќе го омекне месото, а кога ќе го испечете, тоа ќе биде побгато и посочно.

Исто така, одлична идеја е во презлата да додадете малку зачини, пармезан или сусам. Изберете само еден од предложените додатоци.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text