Медитеранска исхрана – Спречува инфаркт

Медитеранска исхрана – Спречува инфаркт

Медитеранската исхрана помага за да живееме долго i да спречиме удар.

Јадете често риба, особено лосос богат со омега три масни киселини.

Јадете морски плодови.

Помагаат за долг живот, за здравје на срцето и подмладување.

Исто така се диетални.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text