Колачиња со бадеми

Колачиња со бадеми

Направете вкусни колачиња со бадеми.

Состојки:

  • 50 гр. бадеми
  • 50 гр. овесни снегулки
  • 25 гр. маргарин
  • 30 мл. сируп од агаве
  • 1 лажиче прашок за пециво

Подготовка:

  1. Се мелат бадемите и овесните снегулки и се прави брашно од нив.
  2. Се ставаат во сад со сите други состојки.
  3. Се обликуваат кекси на хартија за печење и се печат на загреана рерна на 200 степени 7-8 минути.

 

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

 

singlepost_text