Тајна за лосос – Вака се пече без да загори

Тајна за лосос – Вака се пече без да загори

Лососот е многу здрава и корисна намирница, богата омега три масни киселини здрави за нас, совршена и за диета.Има мала тајна при неговата подготовка.

Имено, лососот секогаш треба да се спрема со кожа. Без разлика дали го печете во рерна или пак на скара, секогаш ставајте го со кожа, зошто таа спречува да изгори.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text