Шампињони полнети со пармезан и крем сирење

Шампињони полнети со пармезан и крем сирење

Вкусни полнети печурки…

Состојки:

 • 10 шампињони
 • 3 чешниња лук
 • 1 лажица крем сирење
 • 200 гр пармезан
 • сол
 • бибер
 • црвена пипер

Начин на подготовка:

 1. Печурките добро измијте ги и отстранете ги дршките.

   

 2. Дршките пропржете ги заедно со лук и оставете да се изладат, па додајте крем сирење, пармезан и пипер. Со лажица филувајте ги печурките и наредете ги на тепсија, на хартија за печење.

   

 3. Печете околу 20 минути на 200 степени.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text