Рум топчиња со бисквити и ореви – посни

Рум топчиња со бисквити и ореви – посни

Посни колачиња со рум.

Состојки:

 • 250 гр посен маргарин
 • 250 гр шеќер во прав
 • 250 гр мелени посни бисквити
 • 100 гр мелени ореви
 • кокосово брашно
 • малку рум
 • суво грозје или лешници

Начин на подготовка:

 1. Разматете маргарин и шеќер во прав па додајте бисквити, мелени ореви и две лажици рум.

   

 2. Од масата правете бомбици и во секоја ставете зрно суво грозје или лешник.

   

 3. Извалкајте ги во кокосово брашно или мелени ореви.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко