Кисела зелка – Колку е здрав секој нејзин лист

Кисела зелка – Колку е здрав секој нејзин лист

Киселата зелка е многу здрава и е симбол на зимата.

Има многу витамини во себе, и тоа на само 200 грама кисела зелка, има витамин Ц, Б6, магнезиум, калиум, потребни за цел ден.

Супер е за цревата, се бори и со бактерии како Ешерихија коли и кандида и помага за имунитет.

Супер е за цревната флора.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text