Здрави навики за долг живот

Здрави навики за долг живот

Развијте здрави навики за долг и здрав живот.За појадок секогаш наутро напијте се чај од билки со мед, а потоа внесете овошка.

Така ќе имате доволно енергија и фруктоза.

Јадете во текот на целиот ден овошје и зеленчук, и повеќе оброци, но помали.

Намалете внес на бело брашно, шеќер и месо.

Јадете често риба и салата.

Не јадете по  7 часот ноќе зошто храната тешко се вари.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text