За да не се распаѓа – Трикови за вкусна риба

За да не се распаѓа – Трикови за вкусна риба

Рибата е вкусна и здрава, а ако сакате да биде мека и вкусна, се што ви треба е да ја ставите во млеко пред подготовката.

Секогаш за да не ви прска при пржење, ставете капак.

За да не се кине при пржење, треба да одстои пред пржење со сол 15-20 минути.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text