Со што најдобро оди ѓумбир?

Со што најдобро оди ѓумбир?

Ѓумбирот е здрав и корисен, се пие како чај или се додава во оброци.

Ѓумбирот најдобро оди со запечен зеленчук, маринирано месо, како и слатки колачиња со ѓумбир.

Ова се најдобрите начини да го искористите.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text