Како правилно се чува лубеница – Вака трае со денови

Како правилно се чува лубеница – Вака трае со денови

Лубеницата е овошје кое е превкусно и е симбол на летото, а ова е правиот начин за чување.Се држи на собна температра од 18 до 20 степени.

Исечената лубеница со проѕирна фолија се става во ладилник и трае 2-3 дена.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text