Никогаш не ја правете оваа грешка со замрзнатата храна – Станува опасна

Никогаш не ја правете оваа грешка со замрзнатата храна – Станува опасна

Сите знаеме да замрзнеме храна, но постои и грешка која сите често ја правиме.

Имено, храната која е еднаш одмрзната, никогаш не се замрзнува повторно.

Причината е тоа што се размножуваат бактерии на овој начин.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text