Скриена корист од млекото – Помага за најголемата мака на денешницата

Скриена корист од млекото – Помага за најголемата мака на денешницата

Млекото е намирница која се пие насекаде низ светот и без која не може да помине денот, а според последните истражувања, помага за да се намали нивото на стрес.

Витаминот Д кој го содржи во големи количини во себе, помага да се редуцира стресот во нашето тело.

Освен млеко, овој витамин го има во лосос, јајцата и печурките.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text