И зимницата има рок на траење – Колку долго може да стои

И зимницата има рок на траење – Колку долго може да стои

Сите сакаме вкусна зимница, но и таа има рок на траење.

Совет е да ставите налепници на теглите на кои ќе го напишете датумот кога е направена зимницата или слаткото.

Стојат и неколку години, но најдобро е зимницата да се изеде во рок од една година.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text