Полнето пилешко филе – ручек кој ќе ве воодушеви

Полнето пилешко филе – ручек кој ќе ве воодушеви

Едноставно јадење, фантастичен вкус!

Состојки:

  • пилешки гради
  • 100 гр свински врат Пекабеско
  • 100 гр кашкавал
  • лук
  • маслиново масло
  • сенф
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Пилешкото исечкајте го малку подебело, па засечете во длабочина, но не до крај. Посолете, побиберете, премачкајте со сенф и ставете свински врат, кашкавл и лук. Затворете добро со чепкалки. Премачкајте со маслиново масло и печете во тефлонска тава убаво да порумени.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text