Крем чорба полна со витамини

Крем чорба полна со витамини

Освежувачка чорба полна со витамини!

Состојки:

 • 500 гр пилешки гради
 • 400 гр компири
 • 100 гр кромид
 • 200 гр моркови
 • 20 гр целер
 • 1 ловоров лист
 • 2,5 л ладна вода
 • сол
 • бибер
 • 1 јајце
 • 1 лажица брашно
 • 1 лажичка сенф
 • 2 лажици кисела павлака
 • магдонос

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text