Авокадо – Како да препознаеме дали е зрело?

Авокадо – Како да препознаеме дали е зрело?

Авокадото е моќна намирница која изобилува со калиум, магнезиум, фолна киселина, протеини и витамини.Се препорачува не повеќе од половина авокадо на ден.

За разлика од други намирници, треба да има неуреден изглед за да е зрело и вкусно.

Треба да биде темно зелено и многу меко на допир.

Секогаш бирајте такво авокадо за да се насладувате.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text