Грешка која не смееме да ја правиме со зимницата – Не ризикувајте вака

Грешка која не смееме да ја правиме со зимницата – Не ризикувајте вака

Постои грешка која често се прави со зимницата.

Имено, ако е нешто расипано или барем се сомневате дека е расипано во зимницата, фрлете ја.

Не го отстранувајте тој дел, едноставно фрлете ја цела тегла.

Ако е нешто расипано тоа значи дека се расипало уште во процесот на подготовка, или дека чувањето не е соодветно.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text