Евтин доручек: Ќе ви обезбеди енергија за цел ден

Евтин доручек: Ќе ви обезбеди енергија за цел ден

Одличен оброк за почеток на денот.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 1 лажица брашно
  • прстофат сол
  • сув зачин
  • неколку свежи пиперки
  • сол
  • масло

Начин на подготовка:

  1. Во тава ставете пиперки, додајте масло, посолете и испржете. Потоа додајте разматени јајца во кои сте ставиле брашно, сода и сув зачин. Пржете на умерена температура.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text