Ако ви е доста од мешана и шопска – Освежувачка креативна салата

Ако ви е доста од мешана и шопска – Освежувачка креативна салата

Ако ви е доста од вообичаени салати, ви нудиме рецепт за вкусна салата која освежува.

Ви требаат 2 пиперки, 1 краставица, масло, оцет и сол, секако и една помала главица кромид.

Се сече се, се меша, се ставаат оцет, сол и масло и се служи.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text