Ако маргаринот потемни – Спасете го и направете сос

Ако маргаринот потемни – Спасете го и направете сос

Ако пржевте нешто на маргарин, и доби темна боја, има трик да се спаси и употреби.

Ставете само неколку капки масло, малку лимонов сок и сол и добивате сос за риба или зеленчук.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text