Трик за крцкав компир

Трик за крцкав компир

За најкрцкав компир има мал трик.

Компирот се сече дијагонално, не вертикално и под агол од 30 степени.

Вака горната површина се зголемува за 65 проценти.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text