Топли сендвичи за појадок или вечера

Топли сендвичи за појадок или вечера

Направете топли сендвичи за појадок или вечера.

Состојки:

  • 250 гр. кашкавал
  • 2 кисели павлаки
  • 1 јајце
  • 3 лажички вегета

 

Подготовка:

  1. Се сече саламата на коцки, се ренда кашкавалот, се мешаат заедно со павлаките и со вегета.
  2. Се ставаат кришките на тава со хартија и се става дебел слој од смесата.
  3. Се пече на 180 степени додека поруменат, околу 25-30 минути.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text