Нема да ви течат солзи – Што да направите кога сечете кромид

Нема да ви течат солзи – Што да направите кога сечете кромид

 

Ако сакате да не ви течат солзи додека сечете кромид, има трик.Или ставете го 2-3 минути во врела вода и потоа исечете го, или ставете го во ладилник кратко, па сечете и нема да имате солзи.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text