Плазма шејк: Ќе ви стане омилена напивка

Плазма шејк: Ќе ви стане омилена напивка

Едноставна подготовка за највкусната напивка…

Состојки:

  • 50 гр мелени плазма бисквити
  • 150 мл ладно млеко
  • 50 мл слатка павлака
  • нутела, плазма, чоколадни троши за декорација

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text