Ако ве касне комарец, пчела или оса – Лекот е во кујна

Ако ве касне комарец, пчела или оса – Лекот е во кујна

Во лето не ретко се случува да не касне комарец, пчела или оса, а за да си помогнете во ваков случај, земете парче црвен кромид.

Се цеди сокот и се премачкува каснатото место.

Болката, црвенилото и чешањето поминуваат веднаш.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text