Ручек за 15 минути: Кус кус со зеленчук

Ручек за 15 минути: Кус кус со зеленчук

Кус кус со зеленчук – брз рецепт за вкусен ручек.

Состојки:

  • кус кус
  • балканска мешавина

Начин на подготовка:

  1. Прелијте кус кус со врела вода и поклопете да набабри. Оставете 5 минути, а потоа тргнете го поклопот и измешајте. Додајте зачини по желба и кус кусот е спремен.

     

  2. Балканската мешавина од зеленчук ставете ја во тава на малку масло и продинстајте. Посолете и побиберете. Измешајте со кус кус и послужете.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text