Сендвич со Нутела и банана за добро утро

Сендвич со Нутела и банана за добро утро

Вкусен сладок сендвич со Нутела и банана…

Состојки:

 • 1 зрела банана
 • 4 парчиња леб за сендвич
 • 2 лажици пржени бадеми
 • 60 гр Нутела

Начин на подготовка:

 1. Излупете ги бананите и исечкајте ги на кругови. Исечкајте бадеми.

   

 2. Намачкајте Нутела на сите парчиња леб. Посипете со бадеми по лебот и малку притиснете ги со лажица. Наредете кругови банана на две парчиња.Покријте со друго парче леб премачкано со Нутела.

   

 3. Тостирајте ги сендвичите додека не станат крцкави. Исечкајте ги дијагонално и послужете ги топли.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text