Една течност за три различни зимници – брзо и едноставно

Една течност за три различни зимници – брзо и едноставно

Едноставен рецепт за универзална течност за три зимници!

Состојки за 5 кг зеленчук:

  • 1 л алкохолен оцет
  • 3 л вода
  • 150 гр сол
  • 250 гр шеќер
  • 1 кесичка винобран

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text