Брзо и лесно: Запечени тестенини во рерна

Брзо и лесно: Запечени тестенини во рерна

Одличен предлог за брза вечера или ручек!

Состојки:

  • 300 гр тестенини
  • 1 павлака во чаша Пекабела
  • 1 павлака за готвење 250 мл
  • 200 мл млеко
  • 100 гр рендан кашкавал
  • 150 гр шунка Пекабеско

Начин на подготовка:

  1. Обварете ги макароните и процедете ги. Сѐ измешајте во огноотпорен сад и ставете во рерна на 20-25 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text