Намаз од путер со зачински билки за доручек

Намаз од путер со зачински билки за доручек

Вкусен намаз од путер и зачини…

Состојки:

  • 250 гр путер
  • мешани зачински билки
  • малку сок од лимон
  • 2 чешниња лук

Начин на подготовка:

  1. Путерот разматете го со малку сол и бибер. Зачинските билки измијте ги, протресете, тргнете ги листовите па заедно со малку лимон и иситнет лук измиксајте.

     

  2. Измешајте путер и зачини, смесата ставете ја на проѕирна фолија, замотајте и оставете во фрижидер. За послужување сечете на парчиња. Во фрижидер може да стои до 1 недела.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text