Домати од шише за зимница

Домати од шише за зимница

Подгответе ги своите залихи за зима.

Состојки:

  • 4 кг домати
  • 1 веза целер
  • 1 веза магдонос
  • 3 лажици сол
  • 1 лажица шеќер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text