Совршен додаток со скара: Сос од јогурт и фета

Совршен додаток со скара: Сос од јогурт и фета

Одличен додаток за месо на скара…

Состојки:

 • 225 гр фета
 • 170 гр грчки јогурт
 • 1 чешне лук
 • 15 мл маслиново масло
 • сол
 • бибер
 • магдонос

Начин на подготовка:

 1. Измешајте фета со јогурт и лук, постепено додавајќи маслиново масло. Миксајте додека не добиете глатка и свиленкаста смеса.

   

 2. Посолете и побиберете и украсете со маслиново масло и магдонос.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text