Брз и едноставен доручек – готов за 15 минути

Брз и едноставен доручек – готов за 15 минути

За само 15 минути подгответе одличен доручек!

Состојки:

 • земички
 • јајца, по едно за секоја земичка
 • исечкана црвена пиперка
 • рендано сирење
 • исечкан кромид
 • сол
 • бибер

Начин на подготовка:

 1. Загрејте ја рерната на 200 степени и подгответе ги сите состојки. Исечете ги врвовите на земичките и извадете го лебот од средината.

   

 2. Наполнете ги земичките со сирење и пиперка, додајте по едно разматено јајце, малку сол и бибер. Ставете ги земичките во претходно загреана рерна и печете 10-15 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text