Кремаста салата со краставици

Кремаста салата со краставици

Едноставна подготовка за вкусна салата…

Состојки:

  • 4 средни краставици
  • 400 гр кисела павлака
  • 2 лажици мајонез
  • 2 чешниња лук
  • копар
  • 2 лажички шеќер
  • 1,5 лажичка сол
  • 1 лажица оцет

Начин на подготовка:

  1. Измешајте павлака, мајонез, сечкан лук, сол, шеќер, оцет, копар. Измешајте исечкани краставици на кругови или коцки.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text