Фантастичен ручек за 20 минути – евтино и брзо јадење

Фантастичен ручек за 20 минути – евтино и брзо јадење

Еве еден брз и евтин ручек за вас – ќе бидете воодушевени!

Состојки:

 • 5-6 компири
 • 2 домати
 • 1 главица кромид
 • 3 чешниња лук
 • сув зачин
 • слатка пипер
 • бибер
 • магдонос
 • 1 јајце
 • 250 мл павлака за готвење
 • 1 лажица брашно

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text