Кикиритки – Грицки кои пукаат од здравје

Кикиритки – Грицки кои пукаат од здравје

Кикиритките се здрави и корисни грицки за кои не треба да имате грижа на совест.

Добри се за срцето и дишните патишта, намалуваат холестерол со големото ниво незаситени маснотии.

Делуваат превентивно и на срцеви заболувања.

Супер се за помнење и концентрација.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text