Неодолив колач: Чоколаден чизкејк за 10 минути

Неодолив колач: Чоколаден чизкејк за 10 минути

Вкусен и брз десерт кој ќе го правите постојано…

Состојки:

 • 150 гр мелени бисквити
 • 100 мл млеко
 • 100 гр растопен маргарин
 • 100 гр шеќер
 • 100 гр растопено чоколадо за готвење

Состојки за крем:

 • 200 гр млечно чоколадо
 • 400 мл павлака за шлаг
 • 300 гр крем сирење
 • 130 гр шеќер во прав

Состојки за ганаш:

 • 150 мл павлака за шлаг
 • 150 гр чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text