Освојува на првиот залак: Солена торта

Освојува на првиот залак: Солена торта

Кога еднаш ќе ја пробате оваа солена торта, ќе ја правите постојано!

Состојки:

  • 12 парчиња тост леб
  • 100 гр мајонез
  • 300 гр кисела павлака
  • 150 гр пилешки гради
  • 3 варени јајца
  • 50 гр кисели краставички
  • 2 варени јајца за декорација
  • кисели краставички за декорација
  • 2 лажици измешани мајонез и кисела павлака за декорација

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text