За совршено тесто – Точна мерка за квасец

За совршено тесто – Точна мерка за квасец

Ако сакате совршено тесто, ова правило мора да го знаете.

За 1 килограм брашно доволно е 30 грама свеж или 15 грама сув квасец.

Секогаш сејте го брашното.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text