Мала зелена аптека – Марулата е рудник на здравје

Мала зелена аптека – Марулата е рудник на здравје

Зелената салата е здрава, вкусна, освежителна и полна витамини, особено препорачлива во лето.

Богата е влакна и минерали, витамини и претставува мала зелена аптека.

Има витамин Ц, Е, калиум во себе.

Помага да се зајакне срцето, за работата на бубрезите, за нервите, мускулите и желудникот.

Има витамини А и Б2 корисни за очите и кожата.

Има и фолна киселина во себе.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text