Фантастични мафини од кокос и чоколадо

Фантастични мафини од кокос и чоколадо

Идеални како десерт со кафе…

Состојки:

 • 250 гр брашно
 • 50 гр кокосово брашно
 • 200 гр шеќер
 • 2 лажички сода бикарбона
 • 100 мл масло
 • 200 мл кисела вода
 • 1 зрела банана
 • 20 гр какао во прав
 • 50 гр чоколадо за готвење
 • 1 лажица масло
 • 10 гр кокосово брашно

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text