Рецепт за најремастиот чоколаден мус

Рецепт за најремастиот чоколаден мус

Пробајте го најкремастиот чоколаден мус досега…

Состојки:

  • 300 гр чоколадо за готвење
  • 5 јајца
  • 4 лажици шеќер
  • 400 мл слатка павлака
  • 1 лажица шеќер во прав

Начин на подготовка:

  1. На тивок оган растопете 300 гр чоколадо за готвење со 4 лажици шеќер. 
  2. Во сад за мешање разматете 5 белки со 4 лажици шеќер, додајте слатка павлака и разматете со миксер. 
  3. Во растопеното чоколадо ставете жолчки и смесата од чинијата за мешање. Разматете со дрвена лажица. Ставете да отстои во фрижидер 3 часа. 
  4. Послужете со овошје или шлаг и уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text