Секое зрно дава енергија – Причини да јадеме грав

Секое зрно дава енергија – Причини да јадеме грав

Гравот е корисен и здрав и совршен на трпеза, а кај нас често се јаде во секое семејство.

Има калиум и фосфор во себе, лецитин, а дава многу енергија.

Се чува и користи повеќе од една година, а најдобро е да се искисне и наутро да се зготви.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text