Рукола – Рудник на витамин Ц

Рукола – Рудник на витамин Ц

Руколата е зеленчук богат витамин Ц со пријатна арома, кој е совршен за салата.

Има антибактериско дејство, спречува инфекции во телото.

Делува на разни заболувања и го штити телото.

Иодговара ниска температура, а со неа се прават супер салати.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text