Никогаш не јадете овошје во ова време – Правила за слабеење и здравје

Никогаш не јадете овошје во ова време – Правила за слабеење и здравје

Неколку совети од врвни лекари и нутриционисти низ светот кои ќе ви помогнат да слабеете, да одржувате тежина и да бидете здрави.Појадувајте најдоцна до 11 часот, појадокот е најважен оброк кој не смее да се прескокне.

Идеално време за ручек е од 13 до 15 часот.

Ужина земете околу 16 часот, овошје или десерт но во мали количини.

Не јадете по 20 часот.

Зеленчук слободно јадете во тело на целиот ден, но овошје не јадете по 18 часот.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

singlepost_text